top of page
The Perfect Coffee

המדריך האולטימטיבי למצב רוח טוב: 4 דברים שאפשר לעשות כדי לשפר את הרווחה הרגשית במהירות רבה.

לפעמים נדמה לי שהחודשים האחרונים הם התקופה המלחיצה ביותר שהכרתי. יש ממש תחושה של סטרס באוויר, וכל מי שאני מדבר איתו משתף אותי באותם רגשות של חשש, בלבול ופחד מהלא נודע. אני מוצא את עצמי בהתמודדות יומיומית עם מצב הרוח והאנרגיה שלי, ומשתדל לשמור עליהם טובים ככל האפשר.

במהלך השנים אספתי רשימה של דרכים לשפר את המצב הרוח שלי ברגעים קשים ותקופות מלחיצות. לחלקם יש ממש השפעה מיידית וחלקם דורשים הקפדה יומיומית כדי שישפיעו בצורה הטובה ביותר, ואני משתדל מאוד ליישם אותם כדי לשמור על עצמי ועל היכולת שלי לתפקד גם בשגרה מלחיצה. אני שמח לחלוק אותם איתך, ומבטיח שלפחות בשתיים מהם, "השכן" יכול לעזור לך בקלות ובמהירות.

להתקלח
אמא שלי היתה אומרת שהחיים תמיד נראים טוב יותר אחרי מקלחת, ועם השנים למדתי להבין כמה היא צדקה. יש למים השפעה מרגיעה באופן מיידי, הם ממש מנקים לי את המחשבות, ואחרי המקלחת אני תמיד רענן וממוקד יותר. אגב, גם לים יש השפעה דומה עליי, ובחודשי הקיץ אני מקפיד עם ביקור שבועי בחוף למטרת ניקוי ראש. 


להפחית צריכת חדשות ואקטואליה
במיוחד בתקופות עמוסות התרחשויות כמו זאת האחרונה, אני שומר על "דיאטה" קפדנית של תוכן חדשותי - נכנס פעם ביום לאתר שאני סומך עליו ומתעדכן במה שחשוב, וזהו. לעורכי העיתונים ותוכניות האקטואליה יש דרכים מתוחכמות להדביק אותנו למסך, וחלק מהן ממש מעוררות חרדה, מתח ופחד מלהפסיד מידע או להשאר לא מעודכנים. 

לאורך זמן, התחושות האלה יכולות להיות ממש מעיקות ולהפריע לתפקוד היומיומי שלי ולכן - אני מקפיד להתעדכן אבל במינונים מאוד נמוכים. אגב, את הזמן שהתפנה לי אני משקיע בקריאת ספר או צפייה בסדרת טלויזיה כיפית ומעניינת. 


לאכול טוב
זה לא סוד שתזונה בריאה היא הבסיס לבריאות הגוף, ובמהלך השנים גיליתי עד כמה גדולה ההשפעה שלה גם על הבריאות הנפשית ומצב הרוח שלי. מזונות מסוימים, בדרך כלל טעימים ואהובים עליי מאוד, ממש גורמים לי לתחושת דכדוך, עייפות ועצבנות ומפחיתים באופן משמעותי את האנרגיה שלי. אני בטוח שהרגשת כך אחרי לילה של שתיית אלכוהול ואוכל כבד ועשיר בשומן וסוכרים - האנרגיה הנדרשת לפירוק המאכלים האלה פשוט משאירה אותנו מרוקנים, עייפים ועצבניים. 

אז נכון שבפעם בכמה זמן, ארוחת שחיתות היא עניין כיפי ולא מזיק, אבל באופן יומיומי אני משתדל להימנע ממזונות מכבידים ומחלישים ומעדיף לאכול פירות, ירקות טריים וצלויים, דגנים מלאים, חלבונים רזים ושומנים טובים. אלה מספקים לגוף שלי את כל האנרגיה הנדרשת לו מבלי להכביד עליו, ופשוט מייצבים את מצב הרוח ורמת האנרגיה שלי. אגב, זה הרעיון הבסיסי שהוביל אותי להקים את "השכן" - רציתי מקום שיאכיל אנשים ויגרום להם להרגיש טוב, דרך האוכל. 


אז אם דרוש לך מקום שבו אפשר למצוא אוכל טוב שעושה מצב רוח טוב - אנחנו הכתובת!


להיות בחברה טובה
אין דבר שגורם לי לצחוק ולהנות יותר מפגישה עם החברים שלי. במהלך השנים אספתי חבורה מופלאה של אנשים, שחולקים איתי כמעט כל רגע בחיים  - עומדים לצידי ברגעים קשים ויודעים לשמוח ולחגוג איתי בימים טובים. כל מפגש איתם מלא בצחוק, אכפתיות והרגשה טובה ואנחנו מקפידים להיפגש כמעט כל בוקר, לשתות קפה יחד ולהתחיל את היום באנרגיה חיובית.

האם האנשים שנמצאים במעגל הכי קרוב לך הם אנשים כיפיים וחיוביים? האם הבוקר שלך נפתח בחיוך ובאנרגיה טובה? אם כן, מעולה! זה הבסיס לחיים טובים. אם יש מה לך לשפר בתחום הזה - אני מזמין אותך לבוא לפתוח את היום שלך אצלנו ומבטיח לך שאחרי קפה בוקר אצל "השכן" היום שלך יראה אחרת לגמרי. 


אנחנו מחכים לך!

אבן גבירול 8 תל אביב
א' - ה' 08:00-15:00
ו' 08:30-15:30

 

Asset 3@2x.png
שגיא כהן - הארץ

"השכן" מספק לכם טריטוריה של שפיות קולינרית

ב"השכן" אין שקצים קפואים ואין מיני סביצ'ה מחופשים, יש רק תבשילים שבהם הטבח לא מתכתב עם שום דבר, חוץ, אולי, מאמא שלו. איזו הקלה.

bottom of page